Zastosowanie lamp UVC – w jakich miejscach i kiedy warto ich używać?
Zastosowanie lamp UVC – gdzie i kiedy warto ich używać

Ponieważ światło ultrafioletowe jest skutecznym narzędziem w walce z wirusami, ma szeroki zakres zastosowań podczas epidemii.  Dalece uzasadnione w takim czasie jest odkażanie za pomocą promieniowania UVC wszystkich tych miejsc i przedmiotów, z którymi styczność ma człowiek.

Zaczynając od prywatnych domów,  lampy biobójcze mogą zostać zastosowane do dezynfekcji pokoi chorych, zakupów oraz wszystkich przedmiotów osobistych, które wymagają dezynfekcji – takich jak: telefony, dokumenty, karty bankowe, pieniądze.

Będą sprzyjać bezpieczeństwu podróżnych we wszystkich środkach lokomocji publicznej i prywatnej.  Ogólnie można tu wspomnieć o branży turystycznej. Hotele i pensjonaty wykorzystując lampy biobójcze zapewnią bezpieczeństwo sanitarne swoim gościom.

Lampy wirusobójcze zdezynfekują również powierzchnie wszelkiego rodzaju sklepów, od największych  hipermarketów, po małe osiedlowe sklepy spożywcze. Pozwolą zachować sterylność w punktach usługowych,  w firmach kurierskich, na stacjach benzynowych. Znajdą zastosowanie również w budynkach użyteczności publicznej, takich jak urzędy oraz jednostki edukacyjne i opiekuńcze. To tylko wybrane przykłady miejsc, gdzie można wykorzystać wirusobójcze lampy UVC. Jest ich znacznie więcej.

 

Światło ultrafioletowe już od wielu lat jest wykorzystywane nie tylko w placówkach  medycznych: w szpitalach, do odkażania sal operacyjnych, zabiegowych, sal chorych, innych pomieszczeń użytkowych, narzędzi i przyrządów medycznych.

Dezynfekcja światłem UVC jest również powszechnie stosowana do pasteryzacji mleka, odkażania środków lokomocji oraz sterylizacji narzędzi w salonach kosmetycznych i fryzjerskich.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl