Metody dezynfekcji – naświetlanie bezpośrednie czy przepływowe?
Metody dezynfekcji – naświetlanie bezpośrednie czy przepływowe?

Jednym ze skutecznych narzędzi do walki z mikroorganizmami jest światło ultrafioletowe UVC. Naświetlając powierzchnię, powietrze czy wodę, eliminujemy wirusy, bakterie i grzyby.

Na rynku dostępne są różne rodzaje lamp emitujące światło UVC, charakteryzujące się różnym przeznaczeniem. Lampy naświetlania bezpośredniego UV-C STERILON dedykowane są do odkażania powierzchni i przedmiotów. W zależności od ich mocy można sterylizować różnej wielkości przestrzenie, ale tylko te znajdujące się w zasięgu strumienia świetlnego. Budowa lampy, jej niska waga oraz uchwyt pozwalają jednak na jej błyskawiczne przestawienie w dowolne miejsce.

Dlatego nawet jeśli w pomieszczeniu występują różnego rodzaju wnęki, do których nie dociera światło skierowane na przeważającą część płaszczyzn, po kilkunastu minutach lampę wystarczy przestawić i powtórzyć proces naświetlania. Należy pamiętać, by nie przebywać w pomieszczeniu, w którym odbywa się dezynfekcja promieniowaniem UVC.

Lampa UV-C STERILON FLOW, wykorzystująca metodę przepływową, świetnie się sprawdzi w pomieszczeniach, gdzie trzeba zdezynfekować powietrze, a trudno jest znaleźć moment, w którym nie przebywają w nich ludzie. Ta lampa może pracować w obecności ludzi. Osłonięte światło UVC nie wydostaje się na zewnątrz lampy. Dzięki stymulowanej cyrkulacji powietrza, przechodzi ono przez wnętrze lampy, gdzie zostaje naświetlone i oczyszczone, a następnie wyparte z drugiej strony. Lampa ta idealnie sprawdzi w przestrzeniach ogólnodostępnych: urzędach, jednostkach edukacyjno-opiekuńczych, gabinetach lekarskich i wszędzie tam, gdzie notuje się przepływ wielu ludzi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl